Корзина
18 отзывов
Миколаївська обласна друкарня
+380512670508
+380512670508
Корзина

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

12 захопливих фактів про газети

12 захопливих фактів про газети

 

1. До того, як був налагоджений друк газет з промисловим розмахом, люди дізнавалися про свіжі новини з рукописних видань.

2. Сама назва Газета з’явилася завдяки дрібній італійській монеті - «Газетт». Близько чотирьохсот  років тому італійці платили одну «Газетту», щоб прочитати щоденне зведення новин, яку вивішували в конкретному місці.

3. У Середньовічному Римі були теж видання, що були схожі на газети наших часів. Сам Юлій Цезар видав наказ, щоб в ці видання додавалися постанови та законопроекти тодішнього парламенту (Сенат).

4. Перша в історії газета, в звичному для нас вигляді, з'явилася в Китаї в 911 р. Вона представляла собою дерев'яні таблички, на яких було тиснення ієрогліфів.

5. Широкий друк паперових газет почався в середині 15 століття, після того як Йоганном Гутенбергом був сконструйований друкований верстат.

6. Найпершим виданням в якому було надруковано рекламний матеріал  - це популярна газета в "La Gazette". Видавати її почали ще в 1613 році.

7. В індійському місті Ченнаї на мові урду досі видається рукописна газета «Мусульман». Одержаний перший екземпляр потім віддається в широкий друк.

8. Перша газета в Америці була надрукована тільки в 1690 р., проте незабаром її випуск довелося зупинити. Це було пов'язано з тим, що в ній публікувалися різні плітки і провокаційні матеріали, які породжували міжнаціональну ненависть. Наступна газета з'явилася тільки через 14 років.

9. На території України публікується близько 29 000 газет.

10. Найбільш відомою газетою на землі вважається британське видання «Guardian», яке видається вже близько 2-х століть.

10. Чи знаєте ви, що найпоширенішим інформаційним жанром є замітка? Вона повідомляє читачам про важливий факт або певну соціальну подію.

11. Англійському поетові Чарльзу Лему належить наступна фраза: «Газети завжди збуджують цікавість - і ніколи її не виправдовують».

Другие статьи