Корзина
18 отзывов
Миколаївська обласна друкарня
+380512670508
+380512670508
Корзина

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Поради щодо вибору паперу для друку

Поради щодо вибору паперу для друку

Якщо Ви вирішили замовити виготовлення поліграфії, стаття допоможе розібратися в параметрах паперу. В статті Ви зможете найти класифікацію паперу та для друку якої продукції, його найчастіше використовують.

 

Основні типи паперу для друку класифікуються за характеристиками та  застосуванням. Розглянемо базові властивості, за якими вибирають матеріал для виготовлення різної поліграфічної продукції.

 

Щільність. Параметр, який визначається вагою листа (в грамах) площею 1 кв. м. Значення варіюються в широких межах: від 45 г / кв. м (газетний) до 300 (для візиток).

Білизна. Визначається здатністю поверхні відбивати світло. Коефіцієнт відображення стає кількісним виразом білизни (процентне співвідношення інтенсивності відбитого і падаючого світла). Характеристика по білизні може становити 60-98%. Оскільки контрастне зображення сприймається людським оком краще, ніж те, де кордону між фоном і друкованими елементами слабкі, білизна - важливий параметр.

Матовість / глянцевість. Будь-який матеріал здатний відображати падаюче світло дзеркально і дифузно. Глянцева поверхня - та, у якій вище частка дзеркального відображення, матова - дифузного. Глянцевий різновид паперу для друку вважається більш престижною, оскільки на ній кольорові ілюстрації здаються яскравіше, більш насиченим. Проте для багатосторінкових буклетів такий папір підходить не завжди - очі від неї швидко втомлюються. Якщо основний текст набраний дрібним кеглем, переважні матові сторінки. Глянцеві листи оптимальні для друку зображень: малюнків, фотографій, логотипів.

Прозорість. Кількість світла, яке папір здатний пропустити через себе без розсіювання. Найчастіше прозорість - не найкраща якість матеріалу, оскільки виключає можливість друку на зворотному боці аркуша.

Фактура. Папір може відрізнятися тисненою або рівною поверхнею, шорсткістю.

Існують також технічні параметри, за якими оцінюється якість матеріалу: механічна міцність, статичну електрику, викривлення, розтягнення, усадка при висиханні.

Види паперу в поліграфії та їх особливості

Найчастіше в друкарнях використовують кілька основних типів паперу для поліграфії.

 

Малювання. Найбільш популярний варіант для виготовлення рекламної продукції. Для крейдованих листів характерні гладкість, високий показник білизни, рівна поверхня.

Самоклеящаяся (в просторіччі - «самоклейка») - папір із спеціальним адгезійним клейовим шаром, прикритим тонкою захисною плівкою. Захист легко знімається, і самоклейка прикріплюється на будь-яку рівну поверхню. Такий матеріал представлений в широкій колірній гамі. Може бути глянцевим і матовим, крейдованим, металізованим, прозорим. Застосовується для етикеток, стікерів, наклейок різних видів і розмірів.

З тисненням. При виготовленні на папір наносять рельєфний малюнок. Найпопулярніші види тиснення: яєчна шкаралупа, мряка, геометричні візерунки, льон. Витиснена папір вкупі з друкованими елементами дозволяє досягти оригінальних дизайнерських ефектів.

З покриттям. Листи з нанесеною полімерною плівкою. Відрізняються високою здатністю, що відображає і вражаючою палітрою кольорів. Використовуються для виготовлення папок, обкладинок, візитних карток.

Самокопіювальний - листи для отримання копій при друку або листі без застосування копіювального паперу. Використовується для документів. Може бути різних кольорів в блоці, причому для кожного наступного листа - іншого відтінку, оскільки черговість копій і відмінність їх від оригіналу вкрай важливі.

Картон. Характеризується високою щільністю, порівняно великою вагою, жорсткістю і товщиною. Може бути крейдованим, складатися з декількох шарів.

Дизайнерський папір - з незвичайними компонентами в складі, оригінальною фактурою і структурою.

Залежно від типу поліграфічної продукції необхідно вибирати з великої кількості паперу оптимальний варіант - матеріал з потрібними властивостями і технічними параметрами. Дизайнер, технік і клієнт спільно приходять до рішення, яке влаштовує всі сторони і дозволяє досягти найкращого результату.

 

Щільність поліграфічного паперу - одна з визначальних характеристик

Види паперу в поліграфії класифікуються за щільністю, яка характеризує жорсткість і товщину листів, визначає можливість застосування матеріалу для друку в друкарні.

 

Газетна (або офсетний) папір - щільність 40-70 г / кв. м. Застосовується, щоб з мінімальними витратами надрукувати листівки, дешево виготовити контрольні бланки, газети та ін.

Стандартна офісний папір - 80 г / кв. м. На ній друкують в основному фірмові бланки, документи, блокноти.

Крейдований папір - 90-115 г / кв. м. Такий матеріал підходить для яскравих роздаткових листівок, рекламної поліграфії, яку зазвичай доставляють в поштові скриньки.

130 г / кв. м - значення щільності паперу, яку пускають на друк брошур, ілюстрованих багатобарвних буклетів і рекламних листівок високого класу.

150 г / кв. м - папір, щільність якої дозволяє застосовувати її для друку флаєрів, яскравих листівок, буклетів.

170 г / кв. м - досить жорсткий матеріал, що підходить для виробництва будь-яких календарів.

200 г / кв. м - така щільність паперу достатня для розкішних буклетів і альбомів, дорогих брошур, запрошень, флаєрів, програмок для престижних заходів.

250 г / кв. м - сировина для листівок, щодо недорогих візиток.

300 г / кв. м - хороший матеріал для статусних візитних карток.

Сподіваємося наші поради Вам допомогли!

Другие статьи